Вітаю Вас, Гість

Домашнє завдання з української мови

 

Максим Задорожний

Обама: математика життєво необхідна
Президент США Барак Обама вважає поглиблене вивчення точних і природничих наук у школах і університетах найважливішим чинником для зростання Америки в XXI столітті. «Коли я прийшов до влади, я поставив за мету підвищення з середнього до вищого рівня нашої нації у сфері математики й точних наук. Поліпшення освіти у сфері природничих і точних наук, технологій, інженерної справи й математики життєво необхідне для підготовки наших студентів до конкуренції в економіці XXI століття. І тому нам для підтримки американських студентів слід набирати й навчати вчителів математики й точних наук», — сказав президент Обама. На найближчі два роки президент поставив перед країною завдання підготувати 10 тис. учителів за дисциплінами, що належать до точних і природничих наук, сфери технологій, інженерної справи й математики. Протягом десяти років кількість нових учителів у цих науках має досягти ста тисяч

Олександр Мавродієв

Інтернет негативно впливає на процеси мислення
Американський кібернетик Ніколас Карр стверджує, що тривалий пошук інформації в інтернеті призводить до того, що глибинні зони мозку, відповідальні за інтелектуальну діяльність, починають працювати повільніше. Заява Карра базується на його роботі з молодими фахівцями з корпорації Boeing і дослідженнях психофізіологів. За словами фахівця, робота в інтернеті розвиває центр ухвалення рішень і ділянку, що відповідає за короткострокову пам’ять. Центри в:глибині мозку, сприяючі фундаментальним роздумам, при роботі з інтернетом імпульсів не одержують, передає 
vrach.tv. Надмірне інтернет-навантаження робить людину імпульсною, вона починає перекладати завдання, що вимагають серйозних аналітичних роздумів, на всесвітню павутину. А це знижує її кваліфікацію фахівця, відзначає учений.

Оприлюднюю ці тексти тому, що вони підтверджують два моїх давніх переконання:
1. Школі (нашій і не нашій) потрібен Учитель. Саме так, з великої літери - людина, яка б мала хист (талант) ввести дитину в світи Математики, Фізики, Астрономії, Літератури тощо. В одному із них вона обов'язково залишиться.
2. Інтернет і освіта - питання дуже складне. Інтернет може допомагати, а може й шкодити. Підключити навчальний заклад до мережі Інтернет - ще не означає, що питання застосування інформаційно-комунікаційних технологій для цілей освіти у такому закладі вирішено. Бо знову ж, без Учителя й ці технології працювати ефективно не будуть.